Staff List

THE CHANDLER JUNIOR SCHOOL – STAFF 2019-20

Hugh Rawson, Headteacher & Designated Safeguarding Lead

Tony Nunn, Deputy Headteacher & Designated Safeguarding Lead

CLASS TEACHERS

3B        Caroline Burr (Year 3 Co-Ordinator) & Sue Holden (Fri)

3M       Kathryn Meade

3T        James Turner

4C        Louise Collins (Year 4 Co-Ordinator)

4H       Sarah Hedges

4P        Alison Porter (Tues-Fri) & Tony Nunn (Mon-Tues)

5B        Karen Bardell (Year 5 Co-Ordinator)

5C        Adam Cook

5K        Samantha Keen

5N        Diane Nicholson

6L         Sarah Lucas (Year 6 Co-Ordinator) & Monica King (Fri)

6R         Jane Ritchie

6S          Sharan Sangha

SEN STAFF

Abi Moore, SENCo & Designated Safeguarding Lead

Jo Bartley, SEN Administrator

Sandra Ebel, Higher Level Teaching Assistant, SEN Support

Jenny Lucas, Higher Level Teaching Assistant, SEN Support

Sarah Dutton, Home School Link Worker & Designated Safeguarding Lead

LEARNING SUPPORT ASSISTANTS

 Alex Bozeat

Maria Butterfield

Alex Campbell

Carole Channell

Sarah Cole

Tanya Denyer

Kirsten Fox

Rachel Fretten

Liz Girdlestone

Marie Goulty

Jodie Hammond

Samantha Hankins

Denny Holden

Katy Holland

Gemma King

Jackie Leeder

Sarah Wales

Sandra Wood

SPORT & MUSIC SUPPORT STAFF

Lee Trussler, Sports Coach (Planet Soccer) (Tues)

Ronny Harrison, Sports Coach (Planet Soccer) (Wed)

Will Rawson, Assistant Sports Coach

Helen Owlett, Doods & Toots Music Teacher

Marco Frankland, Ukulele Music Teacher (Good Gracious Music)

Lydia Froud, Singing Teacher (The Music Works)

SUPPORT & OTHER STAFF

Sarah Lambert, Bursar

Sandra Gorringe, School Secretary

Val Ryder, Assistant School Secretary

Nicky Brittain, Office Assistant

Emma Ryder, Finance Assistant

Maria Butterfield, Extended Schools

Jules Dudley, Librarian

Sarah Bryan, Governors’ Clerk

Andrew Carter, Caretaker

David Cross, IT Manager (DMC Support Services)

Sara Matthews, Godalming Learning Partnership Trainee Teacher

CATERING

Sam Johnson, Caterer (Surrey Commercial Services)